logo
Gaggenau servis

Seçim Aşaması

Yedek Parça

Montaj

 

Yedek Parça

Orjinal yedek parça konusu, teknik servis alanının önemli bir bölümünü oluşturur. Çünkü, arızalar genellikle beyaz eşyaların tamamında değil belirli bölümlerinde meydana gelir. Ve, tamiratın mümkün olmadığı durumlarda yedek parçalara başvurulur.

Bu konuda bazı önemli hususlar vardır. Bunların başında uygunluk gelir. Uygun yapılmayan tercihler, problemlere geçici olarak çözüm oluşturma potansiyeline sahip olsalar bile uzun vadede istenmeyen durumlara yol açabilirler. Bu konuda, profesyonel destek almak bu ihtimali neredeyse tümüyle ortadan kaldıracaktır. Diğer bir önemli husus da, monte edilmesidir.

Teknik bir sorun oluştuğunda, tamir mümkün olduğu durumlarda dorun olan kısımda gerekli işlemler yapılarak giderilmesi sağlanır. Bazen, tamiri mümkün olmayan durumlar meydana gelmiş olabilir. Bu gibi durumlarda parça değişimine gidilir. İşte burada montajın doğru yapılması gerekir. Bağlantılar kalıcı olmalı, tekrar problem yaşanmamalıdır.

Kimi durumlarda, tamir mümkün olsa bile parça değişimine gidilmesi tavsiye edilir. Çünkü, tamir edilen bölümler görevleri itibariyle yüksek performans göstermesi beklenen bölümler olabilir. Ve, hasar büyükse verim düşüşü yaşanma olasılığı ortaya çıkar. Bu da yine, değişimle giderilir. Sadece görevleri değil, çalıştıkları yer de önemlidir. Eğer risk faktörü varsa da bu işlem uygulanır.

Gaggenau Servis / İstanbul Gaggenau Servisi