logo
Gaggenau servis

Seçim Aşaması

Yedek Parça

Montaj


Yer Değiştirme

Yerleşim

Mutfak Dizaynında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yerleşim

Tüm kurulum aşamalarının başında gelen yerleşim için doğru bölgenin seçilmesine dikkat edilmesi, tüm cihazlar için olmazsa olmazdır. Bunun sebebi beyaz eşyalar söz konusu olduğunda her türün belirleyici özelliklere sahip olmasıdır. Tümü, kendine has olan bu fonksiyon ve özellikler hesaba katılarak yerleşimleri yapılması gereken aletlerdir.

mutfakta yerleşim

Fonksiyonların belirleyici olması kaçınılmazdır. Örneğin; buzdolabı ısının iç ortamdan dış ortama aktarılmasını sağlar. Fakat, bunu klima gibi evin dışında bulunan bir ünite yardımıyla yapmaz. Dolayısıyla, açığa çıkan enerji mutfakta kalır. Bu da, onun etrafında belirli boşluklar bırakılmasını ve diğer ısı yayan ortamlarla mesafeli olmasını gerektirir.

Çamaşır ve bulaşık makineleri için gerçekleştirilecek olan yerleşim de su giderleri ve elektrik tesisatına göre yapılır. Bağlantılar mümkün olduğunca kısa olmalıdır. Hatta bazı ölçüler maksimum değer olarak belirlenmiştir. Ve, bu ölçülerin dışına çıkılamaz. Aksi taktirde verimde düşüş yaşanabileceği gibi daha büyük problemlerle de karşılaşılabilir.

Klimalar ise yerleşim esnasında bulundukları ortamın iklimlendirilmesini en verimli şekilde yapması hedeflenen cihazlardır. Dış ünitelerde ise farklı koşullarda göze alınır. Çünkü, arıza gibi durumlarda tamir edilebilmeleri için kolay ulaşılabilir olmaları lazımdır.

Gaggenau Servis / İstanbul Gaggenau Servisi