logo
Gaggenau servis

Seçim Aşaması

Yedek Parça

Montaj


Yer Değiştirme

Yerleşim

Mutfak Dizaynında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yer Değiştirme

Meydana gelen problemlerin en büyük bölümü yer değiştirme esnasında yapılan hatalardan kaynaklanmaktadır. Nasıl ki, montaj aşamaları çok sayıda kural göz önüne alınarak gerçekleştiriliyorsa, beyaz eşyaların yerlerinin değiştirilmesinde de aynı kurallar geçerlidir. Çünkü, her ürün kendine has özelliklere sahiptir ve bu özelliklerle birlikte kurulumlarının nasıl yapılması gerektiği bellidir.

Belli kurallar için, eğitilen uzman personel tarafından gerçekleştirilmesi şarttır. Aksi taktirde sorun yaşama ihtimali yüksek olacaktır. Beyaz eşyalar teknik servisler tarafından kurularak kullanıcıya en verimli şekilde çalışmak üzere sunulmaya çalışılır. Bu yapılırken pek çok konuya dikkat edilir. Fakat, taşınma gibi durumlar sonradan ortaya çıkabilir.

Taşınma durumunun yanında, keyfi değişiklikler de söz konusu olabilir. Evin iç dizaynının değiştirilmesi söz konusu olabilir. Fakat, bu yapılırken konu beyaz eşyalar olduğunda uzmanlardan yardım almak gerekir.

Evlerin ve işyerlerinin iç dizaynları değiştirilirken, mutlaka teknik destek alınmalıdır. Tüketicinin kendi başına gerçekleştirdiği değişiklikler geçici olarak sorunsuz görünse bile, ileride problem yaşanması muhtemeldir. Tüm bağlantıların usulüne uygun yapılması gereklidir.

Tüm aşamalar için, yer seçimindeki kuralların da aynen geçerli olacağı unutulmamalıdır. Her cihaz gereksinimleri doğrultusunda yerleştirilmelidir. Fakat, ne olursa olsun uzman desteğini de tekrar vurgulamak gerekir.

Genelde taşınma işlemlerinin daha da riskli olduğu düşünülür. Çünkü ev ya da işyerinde ki tüm beyaz eşya ve klimaların montajı yapılacaktır. Ama, bu düşünce nispeten doğru değildir. Bunun sebebi ise, toplu bir taşınma esnasında genellikle uzman çağırmanın ihmal edilmemesidir. Bu deneyimler sonucu görünen bir gerçektir. Cihazların tamamı değiştirileceği zaman ihmal edilmeyen bu husus, genellikle sadece tekbir ürünün yeri değiştirileceği zaman ne yazık ki, atlanmaktadır.

Gaggenau Servis / İstanbul Gaggenau Servisi