logo
Gaggenau servis

Seçim Aşaması

Yedek Parça

Montaj


Yer Değiştirme

Yerleşim

Mutfak Dizaynında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Montaj

Tüm beyaz eşyalarda satın alma işleminden sonra gelen aşama montaj ve kurulumdur. Teknik servis tarafından gerçekleştirilen bu aşama büyük öneme sahiptir. Özellikle kullanıcılar tarafından gerçekleştirildiği taktirde, mekanik arızalara neden olabilmektedir. Mekanik sorunların yaşanmasında %80'e yakın bir oran eğitimsiz kişilerce yapılmasından meydana gelmektedir.

Ankastre mutfaklar için, kurulum yapılırken özel olarak ayrılmış yerler vardır. Bu yerler ayrılırken dikkatli olunmadığı taktirde, mutfak dizaynının dahi değiştirilmesi düşünülebilir. Bu durumla çok nadir karşılaşılır. Çünkü, hemen her ürün aynı alansal gereksinimlere sahiptir. Ve, mutfaklarda beyaz eşyalar için ayrılan yerler de bu gereksinimler göz önüne alınarak yapılmıştır.

İlk bakışta en karmaşık görünen klima montajıdır. Bunun ana sebebi altyapı eksikliğidir. Çünkü, bir yapı inşa edilirken her koşul düşünülmelidir. Klimalar için de yer ayrılması klima montajını kolay hale getirecektir. Duvar tipi ürünlerde iç ve dış kısımların kurulumu pek çok aşama izlenerek yapılır.

Su sebilli buzdolapları, çamaşır ve bulaşık makineleri de suyla ve su gideriyle olan bağlantıları dolayısıyla ekstra özene ihtiyaç duyarlar. Sadece Gaggenau için değil genel olarak bu böyledir. Çünkü, bu bağlantıların doğru şekilde yapılması gerekir. Aksi durumda, su basmaları ya da performans düşüşleri yaşanabilir.

profesyonel mutfak montajı

Aspiratör ve havalandırma sistemleri ise, ortamın sağladığı koşullarla uyumlu olmalıdır. Baca sistemi bir aspiratör için olmazsa olmazdır. Daha doğrusu, bu sistemle olan uyumluluk... Tüm profesyonel mutfak montajı işleri için İstanbul içinde her bölgeden teknik servis firmamızı arayabilirsiniz.

Gaggenau Servis / İstanbul Gaggenau Servisi