logo
Gaggenau servis

Buzdolabı

Çamaşır Makinesi

Bulaşık Makinesi

Ocaklar

Elektrikli Izgaralar

Havalandırma

 

Ocaklar

Ocaklar, fırın ve ızgaralardan beklenen, mümkün olan asgari enerjide çalışmaları ve yiyecekleri istenen şekilde pişirmeleridir. Bunların yanında Gaggenau kullanıcılarına şıklığı ve görselliği de sunmaktadır. Kolay temizlenebilen, oldukça az enerji harcayan ve işçiliğiyle de göze hitap eden ürünleri bu markada bulabilirsiniz.

ocaklar

Tüm pişirme ürünleri, hem belirli güvenlik tedbirlerine hem de bakım ve temizliğe ihtiyaç duyar. Bu ürünlere bakım yaptırmak sadece verimliliklerinin artması ya da arızalanmamaları için değil güvenlik açısından da önemlidir. Aksatılmaması gereken durumlardır.

Firmamıza pişirme ürünlerinin kurulumu, bakımı ve onarımı için başvurabilirsiniz. Sadece bu marka için değil tüm beyaz eşya modelleri ve markaları için İstanbul içinden her bölgeye servis hizmetimiz bulunmaktadır.

Ocaklar kullandıkları enerji çeşidine göre sınıflandırılabilir. Isı enerjisine çevirdikleri kaynak genel olarak ya gaz ya da elektriktir. Gaz bağlantısı yapının durumuna göre doğal gaz, ya da tüp ile gerçekleşebilir. Binada doğal gaz tesisatı olması tasarruf açısından günümüzde büyük kolaylık sağlamaktadır.

Gaggenau indüksiyonlu ocakları ile oldukça az enerji tüketen tasarruf konusunda önemli yol almış cihazları ile bilinir. Ayrıca, bunu gerçekleştirirken performanstan da ödün vermemesi üstün nitelikli mühendislik çalışmalarının sonucudur.

Fırınlar:

fırınlar

Fırınlar söz konusu olduğu zaman beklenen pişirmenin eşit bir şekilde gerçekleştirilmesidir. Günümüz teknolojisi epeyce seçeneği önümüze sermektedir. Her evin ihtiyacına göre farklı kapasitelerde ürünler bulunduğu gibi, profesyonel mutfaklar için de son derece fazla ürün seçeneği mevcuttur.

Hemen her ihtiyaç göz önünde bulundurularak farklı kapasitelerde ürünler üretilmiştir. Bu ürünlerin sağlamış oldukları kapasiteler seçim aşamasında belirleyici rol oynamaktadır. Bir restoran mutfağında kullanılması beklenen fırın ve küçük bir ailenin kullanacağı cihaz elbette aynı kapasiteye sahip olmayacaktır.

Izgaralar:
Izgaralar lezzet konusunda vazgeçilmez unsurlardır. Misafir ağırlamayı seven, ya da yemek yapmaktan zevk alan insanlar için birebirdir. Gaggenau elektrikli ızgara tasarımı oldukça etkili sonuçlar doğurmaktadır. Aynı anda et pişirirken sebzelerle kızartma da yapmanıza imkan sağlar.

İndüksiyonlu Ocaklar:

indüksiyonlu ocaklar

Kelime olarak iki anlama sahip olan indüksiyon, ocaklar söz konusu olduğunda elektrik yüklerinin kullanılmasıyla ısı elde edilmesi olarak yorumlanabilir. Bu sistemin pişirmede kullanılmasının en büyük avantajı ocağın değil pişirme işleminin gerçekleştirileceği kabın ısıtılmasıdır. Bu hem zamandan hem de enerjiden tasarruf anlamına gelir.

Yüzeyin hemen altında yer alan mıknatıs sistemiyle birlikte bu ürünler elektriksel olarak kapanmamış bir devreye benzetilebilir. Üzerine yerleştirilecek olan kap bu devrenin kapanmasını sağlayacaktır. Mıknatısın üretmiş olduğu elektromanyetik alan enerjiyi doğrudan kaba vererek ısınmasını sağlar.

Gazlı bir üründe alevi arttırdığınızda tavanın ya da tencerenin ısınması zaman alacaktır. Oysa, bu sistemle bu işlem oldukça hızlı gerçekleşmektedir. Bir diğer avantajı da alevle çalışan ve diğer elektrikli modellerdeki gibi cihazın parçaları ısınmadığı için, taşma gibi durumlarda taşan yiyeceklerin yanma olasılığı azdır. Bu da daha kolay bir temizliği beraberinde getirecektir.

Başta yaptığımız kapanmamış devre benzetmesinin bir avantajı da, pişirme kabının kaldırılması ile indüksiyon sisteminin duracağı ve enerji vermeyi otomatik olarak keseceğidir. Böylelikle güvenliğe de katkı sağlanmış olur. Anında ısı değişiklikleri ise yemek yanmalarının önüne geçerek kontrolü tamamen kullanıcıya verebilmektedir.

Gaggenau Servis / İstanbul Gaggenau Servisi