logo
Gaggenau servis

Buzdolabı

Çamaşır Makinesi

Bulaşık Makinesi

Ocaklar

Elektrikli Izgaralar

Havalandırma

 

Elektrikli Izgaralar

Elektrikli ızgaralar söz konusu olduğunda da tıpkı tüm ürünlerde olduğu gibi göz önünde bulundurulması gereken hususlar vardır. Bunlar güvenlik tedbirlerinden kullanım şekli ve yerine kadar farklılıklar gösterir. Özellikle ankastre cihazlar için montaj aşaması da profesyonellik isteyen bir işlemdir.

Ürün kullanılmaya başlanmadan önce, mutlaka kullanma kılavuzunu sonuna kadar okuyunuz. Bu kılavuzlar ürünün güvenliği için önemli olduğu gibi tüketici güvenliği açısından da önemlidir. Karşılaşılan arızaların büyük kısmının hatalı kullanım kaynaklı olduğu düşünüldüğünde bu konunun önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Bu kılavuzlarda bulacağınız bilgiler hayati önem taşımaktadır. Kabaca konular 3 başlıkta toplanabilir. Bunların başında elektrikli ızgaralar için güvenlik tedbirleri gelir. İkinci olarak, cihazın nasıl kullanılması gerektiği, ve son olarak da temizlik ve bakımın nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler yer alır.

elektrikli ızgara

Elektrikli ızgara bakımı, tamir ve yedek parça desteği için firmamızla irtibat kurabilirsiniz. Etiler, merkez şubemizin yanı sıra diğer semtlere ve İstanbul Anadolu Yakası'na hizmet götürecek şubelerimizle hizmetinizdeyiz.

Güvenliğe Dair:
Güvenliğe dair önlemler, genellikle üretici firmalar tarafından sunulan kılavuzlarda ayrıntılı şekilde belirtilir. Bunlara harfi harfine uyulması ve dikkate alınması gerekir. Öncelikle hasarlı olan ürünlerin kesinlikle kullanılmaması gerekir. Taşıma aşamasında oluşabilecek hasarlara karşı montajdan önce ürünler kontrol edilmelidir.

Isı yayan bir ürün olduğu için, diğer beyaz eşyaların sahip oldukları kablolar veya bağlantılar, bu ürünün yakınından geçmemelidir. Aksi taktirde kablolar yanabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek uzman teknik servislerden alınacak destekle mümkün olacaktır. Yangın tehlikesine neden olabilecek bir diğer husus ise çalışır durumdaki ızgaranın üzerinde yiyecek maddelerinin unutulmasıdır.

Buhar kullanan temizleme aletleri ürünlerin elektronik aksamına zarar verebilir. Temizliğini yönergelere uygun şekilde gerçekleştiriniz. Her türlü yanıcı maddeyi ısı yayan cihazlardan uzak tutmak şarttır. Çünkü, tüm pişirme ürünlerinde yangın riski oluşabilir.

Bu ürünlerde bulunan kapaklar aksi belirtilmediği sürece tencere kapağı gibi kullanılmazlar. Ek olarak, tüm arızaların uzman personelce müdahale edilmesi gerektiğini belirterek aksi taktirde arızaların daha da büyüyebileceğini hatırlatırız. Güvenliğe dair en güzel önlem uzman desteği almaktır. Bakımdan önce de aynı şekilde elektrik bağlantılarının kesildiğinden emin olunur.

Gaggenau Servis / İstanbul Gaggenau Servisi