logo
Gaggenau servis

Buzdolabı

Çamaşır Makinesi

Bulaşık Makinesi

Ocaklar

Elektrikli Izgaralar

Havalandırma

 

Bulaşık Makinesi

Günümüzde mutfakların vazgeçilmez parçalarından olan bulaşık makinesi, kolaylık ve konforun yanında tasarruf da sağlamaktadır. Bu tasarruf hem harcanan su hem de vakit açısından faydalıdır. Çünkü, bulaşıklar elde yıkanırken harcanan su makinenin harcayacağına kıyasla oldukça fazladır.

Makineler oldukça yüksek sıcaklarda temizlik yaparken hijyen de sağlamış olurlar. Oysaki bu sıcaklıklara insan elinin eldivenle bile dayanması mümkün olamamaktadır. Ayrıca, harcanan zaman açısından da bulaşık makinesi kullanımı büyük fayda sağlar. Günümüzde üretilen cihazların sahip oldukları programlar da inatçı kirlere karşı bile oldukça etkili olabilmektedir.

bulaşık makinesi

Bu ürünler zaman içinde bazı etkilere maruz kalırlar. Suyun kullanıldığı her yerde yaşanılan bölgenin şebekesiyle alakalı olarak belli oranlarda kireç bulunur. Bunun için üreticiler tarafından tavsiye edilen bir takım önlemler vardır. Bunlara uyulduğu taktirde sorun yaşanma olasılığı oldukça azalacaktır. Üstlenmiş oldukları görevden kaynaklanan etkiler de mevcuttur. Bunlara örnek olarak yemek artıkları ve kir birikintileri gösterilebilir. Tabii bir de elektriksel sorunlar yaşanabilir. Buna önlem olarak sigortalar belirli periyotlarda kontrol edilmeli ve bina topraklanması yapılmış olmalıdır.

Yemek artıklarının birikimi, filtrelerde zaman içinde artarak çoğalır. Dolayısıyla, düzenli olarak temizlenmeleri gerekir. Aynı birikinti ve kirler fıskiyelerde de tıkanıklıklara neden olabilmektedir. Düzenli yapılacak kontroller bu sorunların tümünün önüne geçmek için ideal çözümdür.

Makinenin arızaları çalışmaması veya çalışsa bile istenilen temizliği tam olarak gerçekleştirememesi olarak sınıflandırılabilir. Çalışmama durumunda ilk bakılacak olan elektrik tesisatı ve sigortalardır. Öncelikli olarak teknik servis tarafından dış bağlantılar kontrol edilir. Sorun bulunamazsa iç aksama bakılır.

Su kaynaklı problemler de bulaşık makinelerinde görünen sorunlardır. Bunlar da kendi için de su almaması ya da suyunu boşaltamaması olarak ikiye ayrılır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında öncelikli olarak musluklar kontrol edilir. Akabinde, pompaya ve elektronik aksama bakılır.

Gaggenau Servis / İstanbul Gaggenau Servisi