logo
Gaggenau servis

Elektrik

Güvenlik

Hareketli Parçalar

Çalışmıyor...

Elektrik

Elektrik, evlerde ve profesyonel mutfaklarda kısacası beyaz eşyaların bulunduğu her yerde ana enerji kaynağıdır. Kullanımı kolay olmasına karşın belirli kurallara uyularak kullanılmalıdır. Beyaz eşyalar içerisinde elektronik aksamlar sıkça mevcuttur. Bu aksamların olduğu her yerde arıza riski de mevcuttur.

elektrik

Beyaz eşyalar içerisinde elektriksel arızalara kaşı pek çok önlem alınmıştır. Ama, buna rağmen çeşitli dış etkenler bozulmalara sebep olabilir. En başta ev ya da iş yerlerinin tesisatları son derece önemlidir. topraklamanın usulüne uygun bir şekilde gerçekleştirilmiş olması şarttır. Akabinde, aşırı kullanımın getireceği voltaj düşüklükleri de risk ihtiva eder. Bu, aşırı kullanım kişisel kullanımdan ziyade geneli ifade etmektedir.

Şehir şebekeleri, gelişen teknolojiyle birlikte eklenen nüfus artışıyla da fazla yükle karşı karşıya kalabilmektedir. Çok sayıda cihazın aynı anda çalışması bölgesel voltaj düşmelerine sebep olabilir. Ayrıca evlerin var olan tesisatı da bu sorunlardan nasıl etkileneceğini belirler.

Günümüzde fırın, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ve buzdolapları dahil, her ürün normal çalışma aksamları dışında bir de elektronik panel kullanmaktadır. Üretici firmalar, tüketicileri bilinçlendirmek adına kullanma kılavuzları oluştururlar. Bunlara gereken önem verilmelidir.

Kullanma kılavuzlarında hem güvenlik tedbirleri hem de, kullanım şekilleri hakkında ayrıntılı bilgiler bulunmaktadır. Dikkatlice incelenerek yeterli bilgi alındıktan sonra kuralına göre kullanılan cihazlarda bu tarz arızalarla karşılaşma ihtimali elbette ki azalacaktır.

Gaggenau Servis / İstanbul Gaggenau Servisi