logo
Gaggenau servis

Elektrik

Güvenlik

Hareketli Parçalar

Çalışmıyor...

 

Arıza ve Bakım

Beyaz eşya arızaları için ve düzenli bakım için mutlaka uzman desteği sağlanmalıdır. Aksi taktirde kişisel güvenlik açısından bek çok olumsuzluk meydana gelebilir. Dolayısıyla, ürünler kullanıcılar tarafından tamir edilmeye kalkışılmamalıdır. Hem cihazın zarar görmemesi hem de, tüketicinin güvenliği için bu gereklidir.

Beyaz eşya arızaları çeşitli şekillerde kendini gösterebilir. Bunlar elektriksel ve mekanik olarak sınıflandırılabilir. Oldukça dayanımlı şekilde üretilen hareketli aksamlarda sorun yaşanmasındansa elektrik kaynaklı problemler daha sık görülmektedir. Nispeten görülen bu sıklık arıza çeşitlerini de biçimlendirir.

Arızalara karşı önlem almak önceden mümkün olabilmektedir. Bunun için öncelikle her ürünün usulüne uygun şekilde ve uygun koşullarda kullanılması gerekmektedir. Çünkü, her kullanma talimatının bir nedeni vardır. Montaj aşamasında da bu geçerlidir. Bir ürün doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır deniliyorsa bu muhtemelen ısı transferi gerçekleştirdiği içindir. Ve, bu transferin etkilenmemesi gerekmektedir. Ya da, işlevi gereği aşırı sıcaklığa maruz kalmaması gereken parçalar ihtiva ediyor olabilir.

İkincil olarak, önleyici tedbirlerde önemli bir yere sahip olan konu bakımdır. Düzenli olarak teknik servis tarafından bakımı yapılan ürünlerin arızalanmalarının önüne geçilmesi muhtemeldir. Bu birinci önlemle de bağlantılıdır. Şöyle ki; teknik ekip tarafından gerçekleştirilen kontrollerde ilk örnekte belirttiğimiz gibi ısı kaynaklarından uzak durması gereken bir ürünün yanlış yerde konumlandırıldığı fark edilebilir. Ürünler genelde, uzman servisler tarafından kurulduğu için bu sorun genelde sonradan tüketici tarafından yeri değiştirilen cihazlarda meydana gelir.

Her beyaz eşya bakıma ihtiyaç duyar. Bunun sebebi bu ürünlerin kullan at mantığından ziyade yıllarca kullanılmasının hedeflenmesinden kaynaklanır. Çünkü, ürünler dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Üretim aşamasına gelene kadar çok sayıda aşamadan geçişleri sağlanmış ve mümkün olan en yüksek verimin elde edilmesi amaçlanarak dizayn edilmişlerdir.

Gaggenau Servis / İstanbul Gaggenau Servisi